• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • міський конкурс «Щоб світилася писанка»

міський конкурс «Щоб світилася писанка»

2017-03-25

/Files/images/vistavka_-_konkurs_z_naukovo-tehnchnogo_napryamku_2013/DSC_6277.JPG

Що таке писанка, молодь Житомира добре знає. Адже вже дев’ятий рік поспіль навесні на базі Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді проходить міський конкурс з писанкарства «Щоб світилася писанка». До участі у такому своєрідному змаганні юних майстрів декоративно-прикладної творчості запрошуються учні усіх шкіл міста.

Цього року було зареєстровано чи не рекордну кількість учасників – 48, і працювали вони у чотирьох вікових групах: наймолодшій (діти віком від 6 до 10 років), середній (від 11 до 13), старшій (від 14 до 15) та найстаршій (від 16 до 17 років). Для кожної групи були створені комфортні умови для праці й творчості.

- Я вважаю, що це більше свято, аніж конкурс, - поділився враженнями Володимир Васьківський, директор ЖМЦНТТУМ. - Адже кожна писанка - це дуже цікава річ, яка не дає спокою уяві. Вона завжди несе лише позитивні емоції. Ми знаємо, що у давнину писанка була оберегом, мала обрядове та магічне значення. Сьогодні вивчення писанкарства важливо для збереження наших національних коренів, нашого духовного спадку.

Отож, свою майстерність і знання традицій писанкарства школярі демонстрували у двох турах. Спершу конкурсна комісія оцінювала представлене кожним учасником домашнє завдання - мальовничі Великодні композиції. А ще діти виконували своєрідне контрольне завдання - наносили свій візерунок на ще не пофарбоване яєце, і виконували це за всіма правилами: писали орнамент воском, розтопленим на живому вогні свічки, а потім розмальовували його у різні кольори. Вже готові писанки виходили яскраві та неповторні.

Журі визначало кращого в кожній з чотирьох вікових категорій, оцінюючи домашнюю композицію по 40 бальній шкалі, а контрольне завдання – по 60 бальній. Таким чином I місце оцінювалось у 90 балів, II - у 80, а III місце - у 75.

Переможці вже традиційно будуть представляти наше місто у обласних та всеукраїнських конкурсах з писанкарства.

Ми поцікавилися, чим для дітей є така творчість? Одна з учасниць старшої групи, Марічка розповіла, що для неї - це як хобі.

- Цією справою я займаюсь майже 5 років, і мені дуже подобається, - поділилася дівчина. – Зараз я вже сама влаштовую майстер-класи з писанкарства. Мій батько волонтер, допомагає воїнам АТО. Тож для мене - це як один із виявів благодійності.

Додамо, що кожному конкурсанту організатори цього творчого змагання приготували солодкий приз – маленьку пасочку, що є символом приближення Великодня.

Кiлькiсть переглядiв: 83

Коментарi